Байерн (Мюнхен) стана шампион на Германия за седма поредна година след победа а 5:1 над Айнтрахт у дома. Баварците можеше да загубят трофея при загуба и при успех на Борусия (Дортмунд) като гост на Борусия (Мьонхенгладбах), което така и не се се случи въпреки победата на "жълто-черните" с 2:0.

Единствените минути на надеждата за тима от Дортмунд бяха между 50-ата и 53-ата минута. Първо Себастиен Халер вкара за 1:1 за Айнтрахт, но вместо втори гол за гостите, който да даде реален шанс на Борусия за трофея, Байерн вкара в 53-ата за 2:1 и уби интригата в първенството.

За отбелязване в мача в Мюнхен са попаденията на ветераните Франк Рибери и Ариен Робен, вкарали 11 минути след появата си в игра в 61-ата и 67-ата минута.

Така Байерн отново е шампион със 78 точки, следван от Борусия със 76, като именно "жълто-черните" за последно прекъснаха доминацията на баварците с два последователни трофея през 2011 и 2012 година.