В другия мач от група “Е” Виляреал постигна минимална победа с 1:0 над Селтик. Единственото попадение бе дело на Маркуш Сена в 67-ата минута след отлично изпълнение на пряк свободен удар. През първата част мачът бе равностоен и гостите успешно отблъскваха набезите на домакините, като на няколко пъти и Боруц успя да се намеси успешно при удари на Лоренте и Маркуш Сена.

През второто полувреме нещата не се промениха особено и с добрата си игра полузащитниците на Селтик не позволяваха на халфовете на Виляреал да организират опасности пред Боруц. Домакините разчитаха предимно на далечни удари, които рядко обаче бяха точни. В 66-ата минута Лоренте бе спънат малко пред наказателното поле от Хартли. Зад топката застана Маркуш Сена, който донесе трите точки за “жълтата подводница”.

Виляреал – Селтик       1:0
1:0 Сена (67)

Виляреал: Диего Лопес, Гонзало Родригес, Кодин, Капдевиля, Егурен, Пирес (83 – Бруно), Санти Касорла (90 – Кани), Лоренте, Анхел, Сена, Роси (77 – Ибагаса)

Селтик: Боруц, Нейлър, МакМанъс, Колдуел, Браун, Самарас, Хартли (82 – Венегор оф Хеселинк), Уилсън, Малоуни(72 – Макдоналд), Накамура (74 – Робсън), Макгийди

Стадион: “Ел Мадригал” -
Съдия: Виктор Касай
Жълти картони: Робсън, Браун (С)