Венецуела срази Боливия с 3:1 в Бело Оризонте и завърши на втора позиция в група „А“, класирайки за 1/4-финалите на Копа Америка 2019 в Бразилия.

Дарвин Мачис (2) рано даде аванс на венецуелците след асистенция на Роналд Ернандес и това се оказа единственото попадение за първата част.

След почивката отново Дарвин Мачис (55) бе точен, удвоявайки преднината на водения от Рафаел Дудамел тим. Този път той се разписа след пас на Томас Ринкон.

Боливия върна едно попадение чрез Леонел Юстиниано (82) след подаване на Диего Беярано, но влезлият като резерва Джоузеф Мартинес (86) сложи точка на спора и прати съперника у дома още след груповата фаза.

Така Венецуела събра 5 точки и продължава в следващата фаза без поражение - победа и две равенства, а Боливия не спечели нито една точка и напуска турнира като последен тим в групата си.

Боливия - Венецуела 1:3
0:1 Дарвин Мачис (2), 0:2 Дарвин Мачис (55), 1:2 Леонел Юстиниано (82), 1:3 Джоузеф Мартинес (86)

Боливия: 1.Карло Лампе, 17.Марвин Беярано (7221.Роберто Фернандес), 4.Луис Хакин, 20.Фернандо Сауседо, 8.Диего Беярано, 7.Леонел Юстиниано , 22.Адриан Юстино, 19.Рамиро Вака, 9.Марсело Мартинс (7818.Гилберт Алварес), 11.Леонардо Вака (3414.Раул Кастро ), 15.Кристиан Арано
Селекционер: Едуардо Вилегас

Венецуела: 1.Вуилкер Фаринес, 16.Роберто Розалес, 4.Йон Карлос Шанселор, 20.Роналд Ернандес, 8.Томас Ринкон, 11.Хуан Пабло Аньор (5918.Йеферсон Сотелдо), 5.Жуниор Морено, 10.Джеферсон Саварино, 14.Луис дел Пино, 23.Хосе Саломон Рондон (86 18.Йон Мурийо), 7.Дарвин Мачис (7317.Джоузеф Мартинес )
Селекционер: Рафаел Дудамел

Бело Оризонте, стадион: „Магаляеш Пинто“
Съдия: Естебан Остожич (Уругвай)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Копа Америка 2019