Българският национал Венци Христов направи успешен дебют за СКА-Хабаровск. Бившият нападател на Левски и Берое се разписа за домакинското равенство на тима си 1:1 с Рубин в мач от 6 кръг на руската Премиер лига.

Христов се появи в игра в 76-ата минута и само десет минути по-късно прати топката във вратата на гостите от Казан. Той наказа грешка на опитния вратар Сергей Рижиков, който при центриране изпусна топката и това позволи на българина от малък ъгъл да открие головата си сметка в руския шампионат.

СКА-Хабаровск изпусна победата в добавеното време, когато резервата Мийо Цакташ с глава се разписа след центриране на Гьокдениз Карадениз.

С тази точка СКА събра актив от четири точки и временно излезе на 12-о място в класирането. Рубин има осем точки и дели осмото място със Спартак (Москва).