Уругвай започна ударно участието си в Копа Америка. Селекцията на Оскар Табарес разпиля с 4:0 Еквадор, а Луис Суарес, Едисон Кавани и Николас Лодейро бяха точни за "урусите". Артуро Мина си отбеляза автогол, а еквадорците бяха с намален състав почти през целия мач, тъй като още в 21-ата минута Хосе Кинтеро получи червен картон.

Още в 6-ата минута Суарес проби по десния фланг и намери Лодейро пред наказателното поле. Той се освободи от двама съперници с хубав финт и прониза вратаря за 1:0.

Малко по-късно надеждите на Еквадор се изпариха. При борба за висока топка Кинтеро удари с лакът в лицето Лодейро и след намесата на ВАР получи директен червен картон. До края на полувремето паднаха още два гола, а ситуациите пред вратата на Еквадор се редяха една след друга.

В 33-ата минута Лодейро отклони с глава топката към Годин, той пък в даде на Кавани, а таранът с точен удар удвои резултата. Луис Суарес бе оставен непокрит в наказателното поле след корнер на метри от голлинията и без проблем направи 3:0 за Уругвай преди почивката.

През второто полувреме темпото спадна, а изходът бе ясен. Все пак Уругвай вкара още един гол. В 78-та минута Артуро Мина си вкара топката в собствената врата и оформи крайното 4:0 за тима на Табарес.

Тази нощ играят другите два отбора в групата - Чили и Япония.

Уругвай - Еквадор 4:0
1:0 Николас Лодейро (6), 2:0 Едисон Кавани (33), 3:0 Луис Суарес (44), 4:0 Артуро Мина (78-авт)

Стадион: "Минейрао"
Съдия:
Едерсон Даронсо

Състави:
УРУГВАЙ: 1.Фернандо Муслера, 22.Мартин Касарес, 2.Хосе Хименес, 3.Диего Годин, 17.Диего Лаксалт, 8.Нахитан Нандес (64- 16.Гастон Перейро), 5.Матиас Весино (81- 15.Федерико Валверде), 6.Родриго Бентанкур, 7.Николас Лодейро (75- 14.Лукас Торейра), 9.Луис Суарес, 21. Едисон Кавани
Селекционер: Оскар Табарес

ЕКВАДОР: 22.Александър Домингес, 17. Хосе Кинтерос, 2. Артуро Мина, 21.Габриел Едуардо Ачилиер, 19.Бедер Сайседо, 15.Джеферсон Интриаго, 18.Джеферсон Ореуела, 16.Антонио Валенсия, 10.Анхел Мена (25- 4.Педро Веласко), 11.Едуар Пресиадо (46- 7.Ромарио Ибара), 13.Енер Валенсия
Селекционер: Ернан Гомес

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Копа Америка 2019