Без Николай Михайлов Твенте победи с 3:1 ПСВ Айндховен в мач от последния 34-и кръг на Ередивизи. Двубоят без бенефисен за треньора на гостите Дик Адвокаат, който се оттегля от поста.

ПСВ завърши срещата и с човек по-малко. За само четвърт час през второто полувреме Марк ван Бомел си изкара два жълти картона и в 71-ата напусна терена.

Резултата откри Люк Кастанос още в 3-ата минута, а в 27-ата Насер Чадли удвои. ПСВ обаче се върна в срещата след точно изпълнена дузпа от Дрис Мертенс малко преди почивката. Вилем Янсен е 54-ата обаче затвърди превъзходството на домакините, а с това фиксира и крайния резултат.

С успеха Твенте има вече 62 точки на шестото място, докато ПСВ остава втори с 69 и ще играе в Шампионската лига от третия квалификационен кръг. Михайлов и компания пък ще трябва да печелят място в Европа през плейофите, в които участие ще вземат Утрехт, Грьонинген и Херенвеен.