Тернана победи Фрозиноне с 1:0 като гост в първи мач от 17-ия кръг на италианската Серия “Б”. Единственото попадение заби Гаваци в 20-ата минута.

Българският нападател Валери Божинов се появи на терена като резерва чак в 75-ата минута. Негов опасен шут от фаул в 83-ата минута беше спасен с мъка от вратаря на домакините Пилячели. Бившата звезда на „Левски” обаче пропусна да се разпише и от още едно отлично положение. Във 2-ата минута на добавеното време Авенати изведе нашето момче само зад защитата на Фрозиноне, но Валери стреля високо над вратата.

Досега Божинов има два гола в първенството. Тернана вече записа пети пореден мач без загуба, събра 22 точки и е на 10-о място във временното класиране. Фрозиноне е втори с 29, с една повече и лидерът Карпи.