ИГРАЙ БЛИЦ ГЕЙМ 1 – ТУК!

Световният шампион Германия спря кошмарната си серия от пет официални срещи без победа (3 равенства и след това 2 загуби), печелейки у дома срещу Саудитска Арабия с 2:1 в последната си контрола преди Мондиал 2018 в Русия от 14 юни до 15 юли. Приятелската среща се игра на „Бай Арена“ в Леверкузен, а гостите можеха да изравнят в добавеното време, но Матс Хумелс спря Ал Салави.

Нападателят на РазенБалшпорт Лайпциг Тимо Вернер (8) рано изведе Бундестима напред в резултата след асистенция на Марко Ройс от Борусия (Дортмунд). В 43-ата минута Омар Хавсави си вкара автогол и удвои аванса на домакините, които въпреки че владееха повече топката през по-голямата част от срещата, разочароваха за пореден път със слабата си игра. Тайсир Ал Джасим (84) намали след добавка при дузпа, изпълнена и пропусната от Мохамад Ал Салави, който в добавеното време бе блокиран от Матс Хумелс малко пред голлинията да вкара във вратата на Марк-Андре тер Щеген, заменил на почивката Мануел Нойер.

Германия е в група “F”на Мондиала с тимовете на Мексико (17 юни), Швеция (23 юни) и Южна Корея (27 юни).

Саудитска Арабия открива световното първенство срещу домакина Русия на 14 юни, а след това в групата ще играе с Уругвай (20 юни) и Египет (25 юни).

Германия - Саудитска Арабия 2:1
1:0 Тимо Вернер (8), 2:0 Омар Хавсави (43-автогол), 2:1 Тайсир Ал Джасим (84)

Германия: Нойер (46-Тер Щеген), Хумелс, Боатенг (46-Зюле), Хектор, Кимих (81-Гинтер), Кедира, Кроос, Дракслер, Ройс (57-Гюндоган), Мюлер (74-Брандт), Вернер (62-Гомес)

Саудитска Арабия: Ал-Майооф, Ал Шахрани, Осама Хавсави, Омар Хавсави, Ал-Харби, Атееф, Ал Фарах, Ал Шехри, Ал Давсари, Ал Джасим, Ал Мувалад