Следващият съперник на Лудогорец в Лига Европа - Истанбул Башакшехир срази с 5:1 Галатасарай в дербито на 12-ия кръг на турското първенство. В герой за победителите се превърна бившият играч на Арсенал и Реал (Мадрид) Емануел Адебайор, който се отчете с хеттрик.

Домакините излязоха напред в резултата в 20-ата минута, когато Атама с глава прати топката във вратата на гостите. Малко преди края на първото полувреме Адебайор също ще разписа с глава, засичайки центриране на Висча.

Десет минути след почивката Галатасарай се върна в мача, след като Гомис бе точен. Отговорът на Башакшехир бе светкавичен. В 58-ата минута Адебайор демонстрира техника в противниковото наказателно поле и направи 3:1. Той оформи хеттрика си в 76-ата минута, когато се разписа от дузпа. В самия край на мача Фрай направи победата на домакините още по-изразителна, реализирайки пети гол.

Във временното класиране двата отбора са на върха с по 26 точки.

В четвъртък Истанбул Башакшехир гостува на Лудогорец в среща от "С" на Лига Европа. Двубоят в Разград е с начален час 22:05.