Сърбия загуби от друг участник на Мондиал 2018 Мароко с 1:2 в контролна среща, която се игра в Торино (Италия). Селекционерът на балканците Младен Кръстаич експериментира със състава си, а възпитаниците му разочароваха с играта си.

И трите гола в мача паднаха в кратък период още през първата част. В 29-ата минута Хакием Зиеш реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Максимович. Осем минути след това Душан Тадич изравни след асистенция на Адем Ляич.

В 40-ата минута обаче последва грешка на Максимович и Халид Бутаиб вкара втори гол за африканците. След почивката нямаше попадения, след като нито един от съперниците не съумя да реализира положенията си.

Следващата контрола на сърбите е във вторник срещу Нигерия, а Мароко играе срещу Узбекистан в същия ден.