Головата фиеста започна още в 6-ата минута, когато защитникът Филип Лам даде гол преднина за “баварците”. В 22-ата минута домакините стигнаха до равенството 1:1 след попадение на Канисаро. Радостта на домакините не трая дълго, след като голмайсторът на Бундестима на Евро 2008 в Австрия и Швейцария Лукас Подолски вкара втори гол за шампиона Байерн. Резултатът 2:1 в полза на възпитаниците на Юрген Клинсман се запази до края на първото полувреме. След почивката “баварците” увеличиха преднината си на 3:1 след гол на Мирослав Клозе в 57-ата минута. В ответната атака Ерфурт намали до 2:3 след попадение на Буняко, който и изравни за 3:3 в 67-ата минута. В самия край на мача в 80-ата минута Кристиан Лел стреля силно от границата на наказателното поле, след което вратарят на Ерфурт успя да отрази удара, но не и добавката на Тони Кроос, който вкара за 4:3 и класира “баварците” за втория кръг на турнира за Купата на Германия. /БЛИЦ