Българският нападател Ивайло Димитров и съотборниците му в Жетису бяха сериозно ощетени при гостуването на Ордабаси в мач от четвъртия кръг на първенството на Казахстан. Редовен гол на Косъма беше скандално отменен и тимът му в крайна сметка загуби с 0:1.

Maлко преди края на първото полувреме бившият голмайстор на Славия се разписа след извеждащо подаване, озовал се сам срещу вратаря на съперника. Въпреки че нямаше засада, страничният съдия моментално вдигна флагчето и ощети гостите.

Димитров беше титуляр за Жетису и игра цял мач.

Winbet - на един клик разстояние! (18+)

За Ордабаси, който е кандидат за титлата в Казахстан този сезон, се разписа бившият нападател на Ботев (Пловдив) и Лудогорец Жоао Пауло в 73-ата минута.

Жетису има 6 точки след четвъртия кръг и е пети. Ордабаси е четвърти с 10 точки. Първите три отбора имат пълен актив от по 12 точки - Астана, Кайрат и Тобол.