Динамо (Букурещ) и Атлетик (Билбао) завършиха 1:1 в първи мач от третия предварителен кръг на Лига Европа.

Гостите започнаха силно и първи откриха резултата в 21-ата минута, когато след центиране от корнер Маркел Сусаета с глава продължи към Аймерик Лапорт, който отблизо също с глава отбеляза за 0:1.

В 54-ата минута обаче Динамо успя да се добере поне до равенството. Тогава синът на легендарния Ривалдо - Ривалдиньо, овладя топката пред наказателното поле и със страхотен изстрел от около 25 метра не остави никакви шансове на вратаря за 1:1.

В същото време Фенербахче спечели визитата си на Щурм (Грац) с 2:1. Домакините поведоха още в 10-ата минута. Торстен Рьохтер напредна отляво и подаде по земя в наказателното поле, където Щефан Хайрлендер с бомбен шут от движение отбеляза за 1:0.

Фенербахче обаче бързо стигна до пълен обрат. В 29-ата минута Алпер Потук направи страхотен пробив до аутлинията и центрира остро във вратарското поле, където топката срещна крака на Дарио Маресич и влезе във вратата на домакините за 1:1.

В 35-ата минута след центриране от корнер Роман Нойщедтер с глава се извиси и отбеляза за 1:2.