Северна Ирландия загуби от Швейцария с 0:1 в първия мач от баража за квота за световното първенство по футбол в Русия догодина.

Първото полувреме на “Уиндзор Парк” в Белфаст бе равностойно и без кой знае какви голови положения пред двете врати.

След почивката „кръстоносците” успяха да поведат след малко спорна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Кори Евънс след удар от далечна дистанция на Джердан Шакири. Ръката на халфа бе плътно прилепена до тялото му, но въпреки това румънският съдия Овидиу Хацеган взе решение да посочи бялата точка и Рикардо Родригес (58-дузпа) реализира хладнокръвно.

До края на мача домакините опитаха всичко по силите си да върнат гола, но така и не успяха да застрашат вратата на Ян Зомер.

Реваншът на “Санкт Якоб Парк” в Базел е след три дни.