Австрия и Швеция завършиха 1:1 в оспорван мач от група G на квалификациите за Евро 2016. Давид Алаба взриви трибуните на “Ернст Хапел”, след като откри резултата от дузпа в 7-ата минута. Еркан Зенгин обаче изравни само 4 по-късно. Златан Ибрахимович му свали с глава една топка в наказателното поле, и голмайсторът овладя на гърди и с бомбен удар прати топката в мрежата за 1:1.

Златан беше замесен и в скандален момент от мача. Суперзвездата на Швеция удари с лакът в лицето Алаба, но за негов късмет това не бе забелязано от реферите. За Ибрахимович това бе и мач №100 с фланелката на Швеция, което го превърна в десетият футболист на "тре крунур", достигал тази бройка от срещи.

Черна гора без проблеми взе домакинството си срещу Молдова - 2:0. Суперзвездата Мирко Вучинич откри секунди преди почивката след удар с глава след центриране от корнер. Жарко Томашевич реши всичко четвърт час преди края на срещата.