Щутгарт направи убедителен старт на новия сезон в Бундеслигата, след като победи с 3:1 новака Борусия (Мьонхенгладбах) като гост. Шампионите от сезон 2006/07 започнаха убедително и вкараха и трите си гола през първото полувреме, когато точни бяха Хицълспергер, Марика и Марио Гомес. Канадския нападател на Борусия Роб Фрийнд върна едно попадение в 60-ата минута, но “швабите” продължиха да имат контрол върху мача.
Херта също започна новия сезон с успех и се наложи с 2:0 над Айнтрахт (Франкфурт) като гост. Българският нападател на берлинчани Валери Домовчийски остана резерва за тима си, а попаденията за столичани реализираха Рафаел и Патрик Еберт./БЛИЦ

РЕЗУЛТАТИ ОТ ПЪРВИЯ КРЪГ В БУНДЕСЛИГАТА

Борусия (М) – Щутгарт 1:3
0:1 Хицълспергер (14), 0:2 Марика (26), Гомес (44), 1:3 Фрийнд (60)

Айнтрахт (Фр) – Херта 0:2
0:1 Рафаел (43), 0:2 Еберт (60)

Арминия – Вердер 2:2
0:1 Розенберг (60), 1:1 Вихнярек (74), 1:2 Розенберг (80), 2:2 Вихнярек (81)

Леверкузен – Борусия (Д) 2:3
0:1 Валдес (4), 1:1 Хелмес (21), 1:2 Кринге (37), 1:3 Суботич (49), 2:3 Кислинг (83)

Енерги – Хофенхайм 0:3
0:1 Ибишевич (16), 0:2 Ба (54), 0:3 Ибишевич (76)

Карлсруе – Бохум 1:0
1:0 Айхнер (30)

Шалке 04 – Хановер 3:0
1:0 Бордон (2), 3:0 Курани (7, 64)

Волфсбург – Кьолн 2:1
0:1 Новакович (20), 1:1 Гентнер (48), 2:1 Мисимович (78)

Байерн – Хамбургер 2:2
1:0 Швайнщайгер (12), 2:0 Подолски (16-д), 2:1 Гереро (25), 2:2 Троховски (57-д)