Шампионът от Копа Америка Чили продължава защитата на титлата си по прекрасен начин. Рано тази сутрин те постигнаха втора победа от 2 мача и по този начин си осигуриха място на 1/4-финалите на надпреварата. Момчетата на Рейналдо Руеда надиграха Еквадор с 2:1.

Резултатът бе открит още в 8-ата минута, когато Фуенсалида отбеляза.

Еквадор обаче показа добра игра и заслужено стигна до изравняването в 26-ата минута. Енер Валенсия отбеляза от дузпа.

Това бе и по-интересното от първата част.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В началото на второто полувреме Чили отново поведе в резултата, а голмайстор се оказа ненужният в Манчестър Юнайтед Алексис Санчес.

В последните минути на двубоя Габриел Ахилер от Еквадор получи червен картон.

Така Чили води в своята група с 6 точки, а втори там са Уругвай с 4. Япония е трета в групата с 1 пункт, а Еквадор все още няма спечелена точка.

Еквадор - Чили 1:2
0:1 Фуенсалида (8'), 1:1 Валенсия (26'), 1:2 Санчес (51')

Image result for ecuador flagЕквадор: 22.Домингес, 4.Веласко, 21.Ахилер, 3.Арболеда, 6.Рамирес, 8.Груесо, 7.Ибара (69'Гарсес), 23.Мендес Карабал (60'А.Валенсия) , 18.Орехуела, 10.Мена (82'Пресиадо), 13.Енер Валенсия

Image result for chile flagЧили: 1.Ариас, 4.Исла, 17.Медел, 3.Марипан, 15.Босежур, 13.Пулгар, 20.Арангис, 8.Видал (90'+1Яра), 7.Санчес, 11.Варгас (86'Ернандес), 6.Фуенсалида (70'Диас)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Копа Америка 2019