Френският гранд ПСЖ и Байерн спечелиха убедително мачовете си съответно срещу Андерлехт и Селтик в група „B” на Шампионската лига.

ПСЖ размаза като гост белгийския първенец Андерлехт с 4:0. Първият гол вкара Килиан Мбапе (3) още в самото начало след асистенция на италианския национал Марко Верати. Парижани продължиха да диктуват събитията на терена, но едва минута преди края на първата част Единсон Кавани (44) удвои аванса им след подавае на Мбапе. След почивката футболистите на Унай Емери пак бяха пълни господари и голямата бразилска звезда Неймар (66) също се разписа, а аржентинецът Анхел ди Мария (88) оформи крайния резултат.

По същото време Байерн срази у дома шотландския шампион Селтик с класиката 3:0. Баварците не срещнаха почти никаква съпротива и бе въпрос само на време да поведат в резултата. Това се случи с гол на Томас Мюлер (17), който направо добавка след отразен удар с глава на Роберт Левандовски преди това. Йошуа Кимих (29) пък покачи на 2:0 след асистенция на Кингсли Коман. След почивката гол вкара и централният бранител Матс Хумелс (51), който се възползва от подаване на Ариен Робен. До края на мача играчите на Юп Хайнкес намалиха оборотите и не реализираха други попадения.

След тези резултати ПСЖ остава едноличен лидер с пълен актив от 9 точки, а Байерн е втори с 6 точки. Селтик има 3 точки на третата позиция, а Андерлехт е последен без нито една спечелена точка.