Играй БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Финалистът от миналия сезон Ливърпул надви драматично гостуващия ПСЖ с 3:2 в истинско зрелище на старта в група „C“ от Шампионската лига. В другия мач от групата Цървена звезда завърши 0:0 с гостуващия Наполи.

Даниел Стъридж (30) откри резултата, а Джеймс Милнър (36-дузпа) удвои аванса на мърсисайдци. Тома Мюние (40) намали още преди почивката, а Килиан Мбапе (83) изравни в заключителните минути. Появилият се като резерва Роберто Фирмино (90+1) донесе трите точки за домакините в добавеното време.

Роберто Фирмино  остана резерва след получената травма на окото срещу Тотнъм в края на миналата седмица, но въпреки това влезе в игра след почивката и се превърна в герой за домакините. Алекс Окслейд-Чембърлейн, Адам Лалана и Деян Ловрен отсъстваха заради контузии. От гостите наказани бяха вратарят Джанлуиджи Буфон и Марко Верати, а заради травми не играха Лайвин Курзава и Даниел Алвеш.

Мърсисайдци започнаха по-активно и бяха близо до гола още в 6-ата минута, когато вратарят на гостите Алфонс Ареола спаси все пак удара на холандския защитник Върджил ван Дайк. Стражът на парижани трябваше да се намесва в началото и при удар на Джеймс Милнър.

Парижани сътвориха първата си опасност пред вратата на Алисон едва в 17-ата минута, когато бразилският страж спаси удар на сънародника си Неймар, а Единсон Кавани направи неуспешна добавка.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Последваха спокойни минути, а след половин час игра Даниел Стъридж се разписа с глава след центриране на Андре Робъртсън отляво. Шест минути по-късно Джеймс Милнър удвои аванса на домакините от дузпа, отсъдена за нарушение на Хуан Бернат срещу Вайналдум. Гостите сравнително бързо върнаха едно попадение чрез Тома Мюние в 40-ата минута, а при атаката Единсон Кавани бе в засада при опит да играе с топката.

След почивката в 58-ата минута Мохамед Салах вкара гол, който бе отменен заради нарушение в атака на Стъридж срещу Ареола. Гостите трудно създаваха опасности, а в 72-ата минута Салах пропусна да сложи точка на спора от изгодна позиция. Ливърпул продължи да създава повече положения и десет минути по-късно Садио Мане сътвори голям пропуск. При ответната атака минута след това Килиан Мбапе наказа грешка на Салах в средата на терена и при последвалата контраатака се разписа с шут от близка дистанция за 2:2.

Ливърпул натисна в края и Трент Александър Арнолд пропусна от пряк свободен удар. Юлиан Дракслер пък можеше да донесе победата на ПСЖ, но Ван Дайк му попречи в последния моент. В добавеното време влезлият като резерва Роберто Фирмино (90+1) финтира бранител и с хубав удар донесе победата на домакините.