Барселона завърши 0:0 при визитата си на Ювентус и спечели нужната точка в група "D", за да си осигури класирането за 1/8-финалите в Шампионската лига кръг преди края на груповата фаза. Голямата звезда на гостите Лионел Меси бе оставен на резервната скамейка. Аржентинецът се появи през втората част на мястото на Жерард Деулофеу, но също не впечатли с изявите си. Още във втората минута Дъглас Коста можеше да даде аванс на домакините, но Тер Щеген спаси удара на бразилеца. В 18-ата минута германският вратар хвана топката след шут на Пауло Дибала. Четири минути по-късно Иван Ракитич центрира от фаул и Паулиньо отклони топката, но тя срещна гредата. След половин час игра Паулиньо получи жълт картон за симулация в опит да си спечели дузпа. До края на полувремето Дибала от домакините и Луис Суарес от гостите шутираха неточно. След почивката неточни удари отправиха Луис Суарес и Меси от каталунците и Гонсало Игуаин и Дъглас Коста от „бианконерите”. В добавеното време Дибала можеше да се превърне в герой за „старата госпожа”, но ударът му бе спасен от Тер Щеген. Това реми гарантира на каталунците първото място в групата и класиране на 1/8-финалите със спечелени 11 точки до момента. Ювентус е втори с 8 точки и ще трябва да трепери до последно, надявайки се на позитивни резултати в последния кръг.

В същото време Спортинг (Лисабон) срази у дома Олимпиакос с 3:1 и се доближи само на точка от Ювентус, запазвайки минимални шансове за втората позиция преди последния кръг. Португалският тим има 7 точки и е сигурен участник поне в 1/16-финалите на Лига Европа, ако не успее да стигне 1/8-финалите на Шампионската лига. Бас Дост (40, 66) вкара два гола за „лъвовете” от Лисабон след асистенции на Желсон Мартинс и Бруно Сезар (43), който пък бе автор на другото попадение за домакините. Вадис Оджиджа Офое (86) се разписа за гръцкия шампион след пас на Диого Фигуейраш. Олимпиакос е последен в групата с 1 точка и в последния кръг приема Ювентус. Спортинг гостува в последния си мач на Барселона.