С човек по-малко, Севиля не се даде и взе точка при гостуването на Селта, след като двата тима завършиха 1:1 в мач от 23-ия кръг на испанското първенство.

Началото на двубоя започна с домакински натиск, който обаче не доведе до необходимия резултат. Севиля дори остана с човек по-малко в 25-ата минута, когато Федерико Фацио получи втори жълт картон. Гостите обаче стигнаха първи до гол в 42-ата минута, когато Даниел Карисо отбеляза при добавка след корнер.

През втората част Селта очаквано се хврли ва банк, което даде резултат в 63-ата минута, когато Вас центрира остро отдясно към дузпата, а Бовю не се поколеба и вкара - 1:1. Домакините продължиха да се борят за трите точки, но малшансът не им разреши да постигнат повече от равен.

След двубоя Селта заема седма позиция с 35 точки, а Севиля - пета - с две точки повече.

Резултати, програма и класиране в Испания - ТУК !!!