Гибралтар сътвори нова сензация, обръщайки у дома Лихтенщайн с 2:1 в среща от група 4 на Лига „D“ в турнира на УЕФА Лига на нациите. Само преди няколко дни футболистите на Гибралтар записаха паметна първа победа в официалните си мачове при визита на Армения (1:0), а сега триумфираха и като домакини. Денис Саланович (15) изведе гостите напред в резултата, но след почивката Джордж Кабрера (61) и Жозеф Чиполина (66) направиха обрата пълен. Така Гибралтар има вече 6 точки на второ място в групата, изоставайки на 3 от лидера Македония. Лихтенщайн е на дъното с 3 точки.

По същото време Грузия спечели убедително с 3:0 при визитата си на Литва и остава лидер без грешка в група 1 на същата Лига “D“. Джаба Канкава (8), Валериан Гвила (29) и Гиорги Чакветадзе (61) вкараха головете за грузинците, които още в 5-ата минута пропуснаха и дузпа чрез Казайшвили. Въпреки това те спечелиха и с 12 точки си осигуриха първото място в групата, а така и изкачване в по-горната Лига „C” на турнира.