Португалия взе минимален аванс срещу Швеция на баражите за Мондиал 2014, след като в Лисабон се наложи с 1:0 с гол на Кристиано Роналдо. По този начин звездата на Реал (Мадрид) спечели сблъсъка си с лидера на “тре крунур” Златан Ибрахимович.

През първото полувреме двете звезди не успяха да покажат майсторството си, тъй като бяха добре пазени от противниковите отбрани. Най-чистите положения за гол за двата отбора през първата част се откриха пред Йохан Елмандер от Швеция и Жоао Моутиньо от Португалия.

Домакините взеха надмощие в играта и Кристиано Роналдо вкара победния гол осем минути преди края. Той беше точен с глава, след като с плонж засече центриране на Велосо отляво. Три минути след това Роналдо можеше да се разпише втори път с глава, но след удара му топката се отби от гредата.

Двата тима ще определят участника на Мондиал 2014 след реванша, който ще се играе на 19 ноември (вторник) в Швеция.