Европейският шампион Португалия обърна драматично Египет с 2:1 в приятелска среша, която се игра на стадион „Летцигрунд” в Цюрих (Швейцария).

„Мореплавателите” имаха инициативата през първата част, но нито един от всичките им удари не намери целта. В 41-ата минута централният бранител на иберийците Роландо вкара топката в мрежата при вдигнат флаг за засада и попадение нямаше.

След почивката голмайсторът на Ливърпул Мохамед Салах (57) даде аванс на „фараоните”, които се виждаха победители до последните минути. В добавеното време Кристиано Роналдо (90+2, 90+4) блесна с две попадения и донесе победата за Португалия. При втория му гол съдията използва системата за видеоповторения. След няколко минути забавяне попадението бе признато и европейският първенец спечели.

С тези попадения Роналдо има вече 81 с фланелката на Португалия, заемайки трето място във вечната ранглиста на голмайсторите на национални отбори след унгарската легенда Ференц Пушкаш (84) и иранеца Али Даеи (109).