Реал (Мадрид) победи Гремио с 1:0 в Абу Даби и защити световната си клубна титла, която печели за трети път в последните четири години. Това е пети трофей за футболистите на Зинедин Зидан през настоящата година.

Капитанът Серхио Рамос се завърна в игра за „кралския” клуб, след като пропусна полуфинала с Ал Джазира.

През първата част „белият балет” имаше инициативата и направи няколко пропуска чрез Кристиано Роналдо, Даниел Карвахал, Каземиро и Лука Модрич. Едилсон отправи неточен далечен удар в 28-ата минута за Гремио.

След почивката Роналдо изтърва положение в 51-ата минута, а две минути по-късно реализира от пряк свободен удар, намирайки пролука през стената и пращайки така топката до до дясната греда на вратаря за 1:0. Пет минути по-късно португалецът отново бе точен, но този път голът бе отменен заради съмнителна засада на асистиралия Карим Бензема.

До края на мача „кралете” продължиха да доминират, а бразилският тим нямаше никакви аргументи за изравнителен. Бензема не успя да отправи точен удар в 76-ата минута, а шест по-късно шут на Роналдо бе избит, а минута след това същото се случи и след удар на резервата Гарет Бейл.

Така Реал спечели трофея за трети път след 2014 и 2016 година.

Реал (Мадрид) - Гремио 1:0
1:0 Кристиано Роналдо (53)