Реал Мадрид води на Зенит в мач от група  “Н” с 2:1 след едно полувреме игра. Гостите излязоха напред в резултата още в 4-ата минута, след като Хубочан си отбеляза автогол. След попадението “белият балет” продължи да атакува, като в 7-ата минута Ван Нистелрой имаше шанс да вкара, но пропусна от изгодно положение. В 20-ата минута Денисов започна великолепна атака, мина през Пепе и Канаваро, но Касияс излезе и улови. В 25-ата минута след отлично подаване на Аршавин Дани изравни – 1:1. Кратка обаче бе радостта на домакините от Зенит. В 31-ата минута Рууд ван Нистелрой отново даде преднина на испанците след серия от рикошети. До края на полувремето Игауин можеше да вкара и трети гол за Реал, но останал сам срещу Малафеев не успя да преодолее вратаря на Зенит./БЛИЦ

Зенит – Реал М     1:2
0:1 Хубочан (4), 1:1 Дани (25), 1:2 Ван Нистелрой (31)

Зенит: Малафеев, Погребняк, Аршавин, Ширл, Хубочан, Зириянов, Дани, Анюков, Денисов, Пюрингер, Тимошчук

Реал М: Касияс, Пепе, Серхио Рамос, Канаваро, Диара, Робен, Хайнце, Ван Нистелрой, Де ла Ред, Игуаин, Ван дер Ваарт