Реал (Мадрид) постигна изключително труден успех с 2:1 при гостуването си на Гранада в мач от 23-ия кръг на Примера дивисион. В герой за "белите" се превърна Лука Модрич, който донесе успеха за тима си с феноменален гол в 85-ата минута.

"Кралете" бяха по-активният отбор в началните минути, но трудно съумяваха да пробиват сгъстената защита на домакините. В 8-ата минута Дани Карвахал намери с хубав пас Карим Бензема, който шутира, но топката излезе в аут. Малко след това домакините реализираха попадение чрез Пеняранда, което обаче беше отменено заради засада.

В 15-ата минута Кристиано Роналдо пробва изстрел от дистанция, който обаче бе неточен. В 30-ата минута Реал излезе напред в резултата, след като Карвахал намери непокрития Бензема и той реализира.

След почивката домакините се активизираха и започнаха да поглеждат все по-често към вратата на Кейлор Навас. така се стигна до 60-ата минута, когато влезлият секунди по-рано Ел Араби изравни. Мароканецът получи топката от Рочина и с малко късмет успя да я прокара под Кейлор Навас.

Дванадесет минути по-късно Гранада реализира втори гол, който обаче също бе отменен заради засада.

Постепенно "белите" взеха инициативата и започнаха масирани атаки по посока противниковата врата. Така се стигна до 85-ата минута, когато Луак Модрич се разписа с мощен удар от 25 метра, оформяйки крайния резултат.

Реал заема 3-то място във временното класиране с актив от 50 точки. Гранада пък е на предпоследното 19-то място с 20 пункта.

Гранада - Реал (Мадрид) 1:2
0:1 Карим Бензема 30'
1:1 Юсуф Ел-Араби 60’
1:2 Лука Модрич 85'

Гранада: Андрес, Ломба, Коста, Лопес, Фулкер, Рико (77 - Кърхин), Перес, Сусес, Рочина, Панаранда (81 - Абулайе), Барал (58 - Ел-Араби)

Реал (Мадрид): Навас, Карвахал (86 - Начо), Варан, Рамос, Марсело, Модрич, Кроос, Иско (78 - Ковачич), Хамес, Роналдо, Бензема

Резултати, програма и класиране в Испания - ТУК !!!