Италианският журналист Танкреди Палмери разкри чрез социалната мрежа "Туитър" крайното класиране за "Златната топка" на френското списание „Франс Футбол“ тази година от 19-о до първо място. Победител е спечелилият и наградата на ФИФА The Best за най-добър футболист в света Лука Модрич. Хърватският национал от Реал (Мадрид) получава 753 точки.

Според италианския журналист втори е петкратният носител на приза и настояща звезда на Ювентус Кристиано Роналдо с 476 точки, а третата позиция е за световния шампион с Франция и нападател на Атлетико (Мадрид) Антоан Гризман с 414 точки.

Класацията бе потвърдена и от мадридския вестник „Ас“, който също обяви Модрич за големия победител.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

В челната десетка влизат още Килиан Мбапе (ПСЖ), Лионел Меси (Барселона), Мохамед Салах (Ливърпул), Рафаел Варан (Реал Мадрид), Еден Азар (Челси), Кевин де Бройне (Манчестър Сити) и Хари Кейн (Тотнъм). Така се слага край на доминацията на Роналдо и Меси, които спечелиха приза по пет пъти през последните десет години.

Иначе френското списание "Франс футбол" разкрива на етапи крайното класиране с точките и тази вечер в 22:00 часа е официалната церемония по връчването на наградата.