Аутсайдерите в нашата евроквалификационна група „Н” – Малта и Азербайджан, направиха 2:2 в двубоя помежду си. Равенството остава отборите на дъното на класирането съответно с 2 и 6 точки. Головете за домакините от Малта бяха дело на звездата на тима Майкъл Мифсуд и Алфред Ефионг. За Азербайджан се разписа Рахид Амиргулиев на два пъти.

Гостите бяха по-активния тим и с много повече шансове да достигнат до успеха. Домакините от Малта обаче показаха много добра успеваемост и от три точни удара вкараха два гола.

Азербайджан поведе в 36-ата минута, когато Амиргулиев бе намерен добре от Назаров.

Само за 16 минути през втората част Малта обърна нещата в своя полза. Майкъл Мифсуд в 55-ата изравни, а в 71-ата Ефионг изведе домакините напред. Азербайджан натисна своя противник, но стигна само до изравнително попадение, което бе дело отново на Амиргулиев в 80-ата минута.

Завоюваната точка е втора за Малта в европейските квалификации. Първата бе срещу България на стадион „Васил Левски”.