Носителят на трофея от миналия сезон Байерн последен се класира за втория кръг на турнира за Купата на Германия, след като спечели с 3:1 при визитата си на четвъртодивизионния Енерги (Котбус). Титуляр за домакините бе българският нападател Димитър Рангелов, заменен в 74-ата минута от Брошински.

Напълно очаквано баварците диктуваха случващото се на терена и бе въпрос само на време кога ще поведат в резултата. Роберт Левандовски (32) направи това още преди почивката, а след нея Кингсли Коман (65) удвои аванса на гостите с мощен диагонален удар.

Малко преди края Леон Горетцка (85) направи разликата класическа, а в добавеното време домакините получиха право да изпълнят 11-метров наказателен удар и Беркан Таз (90+3) зарадва феновете на Енерги, изпълнили трибуните на Стадиона на приятелството.

Магдебург – Фрайбург 0:1 след продължения
Вюрцбургер Кикерс – Хофенхайм 4:5 след дузпи (2:2 в редовното време, 3:3 след продължения)
Баунатал – Бохум 2:3
Улм 1846 – Хайденхайм 0:2
Атлас Делменхорст – Вердер (Бремен) 1:6

От неделя
Залмрор – Холщайн Кил 0:6
Германия Халберщат – Унион (Берлин) 0:6
Рьодингхаузен – Падерборн 2:4 след дузпи (3:3 в редовното време и продълженията)
Валдхоф (Манхайм) – Айнтрахт (Франкфурт) 3:5
Обернойланд – Дармщад 98 1:6
Саарбрюкен – Ян Регенсбург 3:2
Любек – Санкт Паули 3:4 след дузпи (2:2 в редовното време, 3:3 след продълженията)
Айхщет – Херта 1:5
Оснабрюк – РазенБалшпорт Лайпциг 2:3
Кемницер – Хамбургер 5:6 след дузпи (2:2 редовното време и продълженията)
Дуисбург – Гройтер Фюрт 2:0
Веен (Висбаден) – Кьолн 2:3 след дузпи (2:2 в редовното време, 3:3 след продълженията)