ПСЖ за пореден път показа, че няма достоен опонент във френския шампионат. В среща от 21-ия кръг на Лига 1 парижани унизиха с 8:0 Дижон.

Ди Мария даде преднина за "милионерите" в 4-ата минута, а в 15-ата удвои. В 21-ата Кавани направи резултата класически и така изравни Златан Ибрахимович по брой на головете за ПСЖ - рекордните 156.

В самия край на първото поулвреме Неймар също записа името си сред голмайсторите - 4:0.

През втората част ПСЖ продължи да доминирa. В 56-ата минута Неймaр вкара втория си гол, а малко по-късно оформи хеттрика си за 6:0. Мбапе направи 7:0 в 76-ата минута, а малко преди края Неймар вкара от дузпа четвъртия си гол, оформяйки крайното 8:0.

ПСЖ е убедителен лидер в класирането с актив от 56 точки, което е на 11 от втория Лион. Дижон от своя страна е в средата на таблицата с 25.