Порто победи Байерн (Мюнхен) с 3:1 в първи четвъртфинален мач от Шампионската лига. По този начин интригата за реванша в Германия остана жива.

Пред препълнените с ентусиазирани фенове трибуни на „До Драгао” домакините започнаха агресивно и още в 3-ата минута вече водеха в резултата. Зад топката застана опитният Рикардо Куаресма и спокойно предоля Нойер – 1:0!  Вина за второто попадение на „драконите” носи Данте. В 10-ата минута Куаресма отне топката от разсеяния защитник, излезе сам срещу Нойер и хладнокръвно стреля покрай него за 2:0.

Баварците обаче нямаха никакво намерение да се предават и в 28-ата минута намалиха резултата. Боатенг направи отличен пробив по дясното крило и центрира остро в наказателното поле на Порто. Оставеният непокрит Тиаго Алкантара от 7-8 метра засече топката в мрежата зад гърба на безпомощния Фабиано – 2:1.

В 65-ата минута дълъг пас на Алекс Сандро свари неподготвена отново баварската защита. Джаксон Мартинес се възползва от грешка на Боатенг, излезе очи в очи с Нойер, финтира го и изпрати топката в празната врата за 3:1.

„Синьо-белите“ нямат загуба в последните си десет домакински срещи в Европа. Байерн пък загуби за трети път в последните си 16 гостувания в евротуртирите.

Двата тима вече са два пъти са се срещали на четвъртфинали на КЕШ/ШЛ и в двата случая Байерн продължава напред (1991 и 2000 г.) Порто играе четвъртфинал в шампионския турнир на Европа за седми път в историята си. „Драконите“ два пъти са преодолявали тази фаза – Брьондби (1987 г.) и Лион (2004 г.), като и в двата случая печелят трофея след това. Това е 26-и четвъртфинал за баварците в КЕШ/ШЛ, като в 16 случая продължават напред.

1:0 Рикардо Куаресма (3- дузпа), 2:0 Рикардо Куаресма (10), 2:1 Тиаго Алкантара (28), 3:1 Джаксон Мартинес (65)

Порто, „До Драгао“
Съдия: Карлос Веласко Карбайо (Испания)
Жълти картони: Данило, Алекс Сандро, Каземиро (Порто);Нойер, Лам, Бернат, Роде (Байерн)

СЪСТАВИ
Порто: Фабиано, Данило, Майкон, Бруно Мартинс Инди, Алекс Сандро, Каземиро, Ектор Ерера, Рикардо Куаресма (84 - Евандро), Ясин Брахими (80 - Ернани), Венсан Абубакар, Джаксон Мартинес, Оливер Торес (75 - Рубен Невес)

Байерн: Мануел Нойер, Рафиня, Жером Боатенг, Данте, Хуан Бернат, Шаби Алонсо (74 - Бадщубер), Филип Лам, Томас Мюлер, Тиаго Алкантара, Марио Гьотце (56 - Себастиан Роде), Роберт Левандовски

Всичко от Шампионската лига - ТУК
Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!