Шампионът на Казахстан – Астана, постигна поредна победа в Премиер лигата. Воденият от Станимир Стоилов тим се наложи с 2:0 у дома над Тараз в мач от 28-ия кръг и е все по-близо до титлата. Успехът бе 11-и пореден за отбора на Мъри в първенсвото.

Патрик Твумаси откри резултата в 20-ата минута, а Евгени Постников в 26-ата минута направи 2:0.

Астана е на върха в класирането с 66 точки и два мача по-малко от преследвача Кайрат, който има 65.

До края на шампионата има 5 кръга, а Астана ще изиграе 7 двубоя. Един от тях е именно домакинство на Кайрат. То се явява предпоследен мач за Астана и може да бъде решителен за титлата, ако преди това Мъри Стоилов не е извел тима си на достатъчна дистанция за четвърти пореден триумф в първенството на Казахстан.