Монако загуби при визитата си на Гинган с 4:5 след изпълнение на дузпи и отпадна на полуфинал в турнира за Купата на Лигата във Франция. В редовното време резултатът бе 2:2, след което директно се пристъпи към изпълнение на удари от бялата точка, а при тях домакините имаха повече късмет. На финала Гингам чака победителя между Страсбург и Бордо.

Рони Лопес (18) изведе монегаските напред в резултата, а Алексадър Головин (24) удвои аванса им след подаване на Желсон Мартинс.

След почивката Гинган успя да навакса пасива си само за 9 минути. Александър Менди (46) намали, а Маркъс Тюрам (55) изравни на "Стад дьо Рудуру".

При дузпите Хенрихс, Глик и Диоп пропуснаха за тима на Леонардо Жардин, завърнал се на треньорския пост миналата седмица, заменяйки Тиери Анри. Ебоа и Тюрам сгрешиха за Гингам, но техните пропуски не се оказаха фатални.