Полша разби у дома Израел с 4:0 в мач от група G на квалификациите за Евро 2020 и остава лидер с пълен актив от 12 точки. Голмайсторът на Милан Кшищоф Пьонтек (35) вкара единствения гол за първата част, а след почивката „Дружина полска“ продължи да има тотално надмощие и го материализира с попадения на Роберт Левандовски (56-дузпа), Камил Гросицки (58) и Дамиан Каджиор (84). Израелците нямаха сили дори за почетен гол и са втори в групата със 7 точки.

На трета позиция се изкачи Австрия след убедителния си успех с 4:1 при визитата в Северна Македония. Мартин Хинтерегер си вкара автогол в 18-ата минута и зарадва домакините, но това бе всичко, което те постигнаха в тази среща. Валентино Ладзаро (39) изравни до почивката, а след нея Марко Арнаутович (62-дузпа, 82) направи обрата пълен. В 86-ата минута Егзон Бейтулай си вкара автогол и оформи крайния резултат. Така австрийците ве1е са трети с 6 точки, а македонците се смъкнаха до предпоследната позиция с 4 точки.

Словения записа първа победа в групата, след като спечели убедително с 5:0 при гостуването си на аутсайдера Латвия. Домен Чрнигой (24, 26) и Йосип Иличич (29-дузпа, 44) вкараха по два гола, а веднъж се разписа Миха Зайц (47). Така словенците остават четвърти с 5 точки, а латвийците са на дъното без нито една спечелена точка.