Астра, с Пламен Илиев в състава си, победи с 2:1 като домакин Ботошани в среща от 22-ия кръг на румънското първенство.

Тимът на българския страж започна отлично срещата и излезе напред в резултата в 9-ата минута, когато Йоница се разписа от дузпа. В средата на полувремето Анатоле Абанг ритна лошо в коляното противников футболист и получи червен картон, оставяйки домакините в намален състав.

В 62-ата минута Пламен Илиев изпусна топката и в опита си да я улови повторно, събори играч на Ботошани. Реферът посочи бялата точка, а Михай Роман вкара за 1:1. Малко след това Илиев се реваншира с две блестящи спасявания.

Развръзката настъпи в 85-ата минута, когато Белу остана на празна врата и донесе победата на Астра. Благодарение на успеха днес, тимът от Гюргево измести Ботошани от 4-ото място в класирането. Начело е ЧФР Клуж с аванс от 5 точки пред Стяуа.