Българският треньор Павел Дочев доказа, че Купата на Германия е сред специалитетите му. Воденият от него третодивизионен Ерцгебирге (Ауе) елиминира втородизионния Гройтер Фюрт след победа с 1:0 в първия кръг на турнира.

В минали години Павел Дочев начело на Падерборн елиминира Хамбургер от Купата на Германия, а през 2012 г. с Пройсен (Мюнстер) изхвърли и Вердер от турнира.

Единственото попадение в мача между Ерцгебирге и „детелините“ беше реализирано от Симон Скарлатидис, който в 68-ата минута с глава се разписа след центриране на Себастиан Хертнер.

В друга изненада от турнира четвъртодивизионният Виктория (Кьолн) се наложи с 2:1 над Унион (Берлин) след обрат и изхвърли втородивизионния тим от Купата на Германия.

Колин Куанер даде аванс на берлинчани в 41-ата минута, но Майк Вундерлих изравни в 68-ата, а Юлес Раймеринк вкара победното попадение за домакините в 74-ата минута.