Тотнъм записа втора победа за седмицата с късен гол. След като първо надделя над Уотфорд с гол на Йоренте в 84-ата минута, сега тимът на Почетино измъкна трите точки срещу Нюкасъл с попадение в 83-ата минута. То бе дело на Хюн Мин Сон и с него се стигна до успех с 1:0.

Двуботя бе от 25 кръг на Висшата лига, а "свраките" оказаха сериозна съпротива на своя домакин. Тотнъм записа пет опасни удара по посока на Дубравка само за първите 45 минути. Лукас Моура откри обстрела на вратата на Нюкасъл в 17-та минута, а след това Ламела, Санчес и Сисоко бяха неточни.

След почивката натискът на Тотнъм се засили, а с пропуски се отчетоха Санчес, Хьон Мин Сон и Йоренте.

По всичко личеше, че Нюкасъл ще успее да измъкне точката, но в 83-ата минута най-после падна попадение. Йоренте и Сон комбинираха много добре, а последният стреля точно, за да донесе успеха с 1:0.

Така Тотнъм вече е на второ място в класирането с 57 точки - една повече от Манчестър Сити, който ще изиграе своя мач от кръга утре.