Нюкасъл победи гостуващия Кристъл Палас с 1:0 в мач от деветия кръг на английската Висша лига и му нанесе осма загуба от началото на сезона. Единственото попадение на “Сейнт Джеймсис Парк” днес реализира испанският халф Микел Мерино (86) след центриране от корнер на Мат Ричи. Така футболистите на Рафаел Бенитес се изкачиха на шесто място във временното класиране с 14 точки. “Орлите” от Лондон пък остават последни с едва 3 точки.

В същото време Борнемут спечели с 2:1 при визитата си на Сток Сити. Сурман (16) и Станислас (18-дузпа) бяха точни за „черешките“ още през първата част, а след почивката Маме Диуф (63) оформи крайния резултат след асистенция н Чупо-Мотинг. След този успех Борнемут е предпоследен със 7 точки. „Грънчарите“ са точно пред него на 18-а позиция с 8 точки.

Лестър победи също с 2:1, но при своята визита на Суонзи в Уелс. Фернандес от „лебедите“ си вкара автогол в 24-ата минута, а Шинджи Оказаки (49) удвои аванс на „лисиците“. Маусън само фиксира крайния резултат след подаване на Джордан Аю. След успеха си Лестър е 13-и с 9 точки. Суонзи заема 15-о място в класирането с 8 точки.