Ню Йорк Ред Булс спечели първото в историята на МЛС нюйоркско дерби. „Червените бикове“ се наложиха с 2:1 над Ню Йорк Сити, въпреки че в продължение на 54 минути играха с човек по-малко.

Бившият младежки национал на Англия Брадли Райт-Филипс вкара и двата гола за успеха на тима си. Той откри резултата в 4-ата минута и удвои в 52-ата. В 36-ата минута Ред Булс останаха с човек по-малко, тъй като Мат Миазга беше изгонен за два жълти картона.

Патрик Мълинс върна едно попадение за Ню Йорк Сити в 76-ата минута. Той се появи в игра 68-ата минута на мястото на бившия испански национал Давид Вия.

Ню Йорк Ред Булс заема трето място във временното класиране на Източната Конференция на МЛС с16 точки от девет мача. Ню Йорк Сити, който е дебютант в шампионата, е осми с шест точки от 10 мача.