Българският специалист Ясен Петров записа пореден престижен резултат в китайската Суперлига. След успех над Мануел Пелегрини и равен с Фабио Капело, Пловдивския Джанини записа победа и над Феликс Магат. Това стана факт, след като Хенан Жиани се наложи с 2:1 над водения от германския специалист Шандонг Луненг в мач от 26 кръг на китайската Суперлига.

Португалецът Рикардо Ваз Те даде преднина на тима на Ясен Петров в 15-ата минута, а 11 минути по-късно Ху Жинан удвои преднината на домакините. В добавеното време на двубоя Шандонг Луненг стигна до почетно попадение, което всъщност беше автогол на Ву Ян.

С тази победа Хенан заема 12-о място в класирането с 27 точки. Така Ясен Петров е на път да изпълни основната си цел – да спаси тима си от изпадане. Тази задача му беше поставена при поемането на отбора през юни. В момента Хенан Жиани има аванс от осем точки пред опасната зона, а до края на сезона остават четири кръга. Шандонг Луненг пък е пети в класирането с 42 точки. Лидер е Гуанджоу Евъргранде с 58 точки.