Българският нападател Валери Божинов се появи в игра като резерва в 69-ата минута при домакинската загуба на Лозана от Лугано с 2:3 в среща от четвъртия кръг на швейцарската Суперлига.

Божинов зае мястото на Марко Дели около 20 минути преди края, но не успя да помогне на Лозана да отърве поражението.

Лугано поведе с гол на Юнес Бну Марзук (12), а Бенджамин Кололи (17) изравни.

След почивката гостите си върнаха аванса с попадение на Стив Рулие (53), а Франческо Марджиота (82) направи резултата 2:2. Радостта на домакините обаче бе кратка, тъй като Давиде Мариани (85) донесе победата на гостите.

Лозана все още няма победа този сезон и заема предпоследната девета позиция само с една точка. Лугано записа първи успех и със своите 4 точки е на седмо място, но и мач по-малко в актива си.