Невероятна драма видяха зрителите на четвъртфиналния мач от Копа Америка между Уругвай и Чили. Символичните домакини вкараха цели три гола в редовното време, но всички те бяха отменени, а накрая Перу се класира за полуфиналите след изпълнение на дузпи. В редовното време двубоят завърши при резултат 0:0. Веднъж гредата спаси Перу, а Луис Суарес бе големият грешник, след като единствен от всички изпусна своя удар при дузпите.  Перу ще играе срещу шампиона Чили на полуфиналите, а в другият финалист ще бъде определен от двойката Бразилия - Аржентина.

Двубоят започна динамично и бе такъв през цялото първо полувреме. Уругвай атакуваше повече и показа защо е в ролята на фаворит. Още в 14-ата минута Луис Суарес можеше да открие резултата, но ударът му с глава среща гредата.

Едисон Кавани също бе близо до гол, но стреля над вратата от близко разстояние. Малко след тази ситуация Уругвай вкара гол, но той бе отменен. Засадата бе отсъдена при пас към фланга, откъдето топката бе пратена в наказателното поле и изстреляна във вратата на Перу.

Символичните гости започнаха да атакуват по-сериозно в последните минути на първото полувреме. Гереро поиска дузпа, но такава не бе отсъдена, а централният нападател на Перу бе изпреварен малко по-късно от вратаря на Уругвай миг преди да прати топката във вратата.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката Уругвай натисна мощно своя съперник. Играта се пренесе изцяло в половината на Перу, а ситуациите се редяха една след друга. До 75-ата минута урусите вкараха два гола, но и двата бяха отменени след намесата на ВАР. Първо в 60-ата минута Кавани прати кълбото в мрежата, но вдигнатият флаг на страничния рефер наложи намесата на видеоарбитрите и те отсъдиха, че нападателят е бил зад отбраната. В 71-ата минута и Луис Суарес засече пред голлинията топката и я прати в мрежата, но и в този случай намесата на ВАР показа засада и голът не бе зачетен.

след третото отменено попадение темпото на игра спадна. Играчите на Уругвай сякаш загубиха вяра, че могат да вкарат и голът да бъде редовен. Все пак те продължиха да бъдат по-активни, но не и толкова остри и опасни.

Съдията даде 7 минути продължение, в които урусите опитаха да вкарат, но не успяха. По правилник на Копа Америка няма продължения, а директно се преминава към изпълнение на дузпи.

При тях Луис Суарес първи изпълни за Уругвай, но Галезе успя да избие силния му удар. След него всички останали вкараха при своите изпълнения и Перу се класира за полуфиналите.

4:5 Флорес - гол

UruguayУРУГВАЙ: 1. Фернандо Муслера, 4. Джиавани Гонсалес, 2. Хосе Хименес, 3. Диего Годин, 22. Мартин Касерес, 10. Джорджан Де Араскаета, 15. Федерико Валверде (90+6- 11.Кристиян Стуани), 6. Родриго Бентанкур, 8.Нахитан Нандес (57-14. Лукас Торейра), 21. Единсон Кавани, 9. Луис Суарес

ПЕРУ: 1.Педро Галезе, 17.Луис Адвинкула, 6.Мигел Трауко, 15. Карлос Замбрано, 2.Луис Абрам, 13.Ренато Тапиа, 19.Виктор Йошимар Йотун, 20.Едисон Флорес, 8.Кристиан Куева (85-11.Раул Руидиас), 18.Андре Карийо (75-23.Кристофър Гонзалес), 9.Паоло Гереро