Шампионът от миналия сезон Монако се подхлъзна и завърши 0:0 при визитата си на Монпелие в среща от 20-ия кръг на френската Лига 1. „Монегаските” може да съжаляват повече за пропуснатата победа, след като имаха повече положения за гол. Първото полувреме бе равностойно, но след почивката пропуски от гостите направиха Тома Лемар, Балде Кейта и Жемерсон. В крайна сметка Монпелие прекъсна серията от четири победи на Монако, който все пак остава втори с 42 точки и на една пред третия Лион. Лидер е ПСЖ с 50 точки, а Монпелие заема осма позиция с 28 точки.

В същото време Бордо спечели с 1:0 при визитата си на Троа. Победния гол за жирондинците реализира Гаетан Лаборде (15) след пас на Малком. Така те събраха 23 точки и са на 13-а позиция, а Троа е 16-и с 21 точки.