Домакините поведоха в резултата в 21-та минута, когато Марек Янкуловски изненада Антонио Кименти с прецизен шут с левия крак. Само четири минути по-късно „росонерите” увеличиха преднината си, след хубав пас на Кларънс Зеедорф към Амброзини, който засече с глава на далечната греда. Малко по-късно Киелини усука коляно и бе сменен от Никола Легроталие. Само седем минути след появата си на терена, Филипо Индзаги намери мрежата на Ювентус. Неостаряващият Пипо реализира по почти идентичен начин както Амброзини, засичайки с глава центриране на Зеедорф. „Старата госпожа” определено не изглеждаше на мястото си и трудно организираше атаки, които да застрашат вратата на Абиати, а след почивката – на Дида. Клаудио Раниери пусна в игра трима млади футболисти, и един от тях – Кристиан Паскуато – реализира единственото попадение за Юве. Той демонстрира техника, като финтира Даниеле Бонера и разстреля Дида в 70-та минута. Тимът от Торино имаше шанс да намали до 3:2 секунди по-късно, след серия неудачни спасявания и изчиствания, но Амаури и Паскуато не намериха мрежата. Една класическа контраатака на Милан доведе до четвърти гол за „росонерите”. Индзаги хитро увлече защитата и върна към Амброзини и той с обичайния си точен шут от далеч оформи крайното 4:1. /БЛИЦ