Милан разби с 4:0 Байерн (Мюнхен) в мач от приятелския турнир Интернешънъл чемпиънс къп. Двубоят се игра в Китай и бе дебют за трансферната бомба на "росонерите" Леонардо Бонучи.

Милан нанесе първи удар над баварците, в чийто тим липсваха доста титуляри, а на вратата бе 17-годишният Кристиан Фруктл, още в 14-ата минута с попадение на Кеси. Патрик Кутроне удвои след десет минути, а малко преди края на второто полувреме отново той вкара за 3:0.

През втората част двата тима направиха смени и Байерн заигра по-атакуващо. Колентан Толисо пропусна най-добрата възможност за немците в 71-ата минута, стреляйки неточно от няколко метра.

"Росонерите" нанесоха последния си удар в мача в 85-ата минута с далечен шут на Ханан Чалханоглу.

Милан записа първа победа в Интернешънъл чемпиънс къп след 1:4 от Борусия (Дортмунд), докато за Байерн загубата е втора след поражението с дузпи (1:1) от Арсенал.