Аржентина се размина от бързо отпадане на Копа Америка, след като завърши при 1:1 с Парагвай във втората си среща от груповата фаза на турнира.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Ричард Санчес откри за Парагвай в 37-ата минута, но Меси изравни в 57-ата от дузпа за игра с ръка на съперников бранител. Парагвай също получи дузпа само пет минути по-късно, но вратарят на "гаучосите" Армани спаси удара на Дерлис Гонзалес. До края аржентинците така и не стигнаха до 100%-ово положение за гол заради дисциплинираната игра на Парагвай в средата на терена.

Така класирането на Меси и компания за следващата фаза минава през задължителна победа над Катар в неделя, с което "гаучосите" ще бъдат сред най-добрите трети отбори, ако Парагвай се справи с вече класиралия се като номер 1 Колумбия.

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Копа Америка 2019

АРЖЕНТИНА - ПАРАГВАЙ 1:1
0:1 Ричард Санчес (37'), 1:1 Лионел Меси (57'-дузпа)

ArgentinaАРЖЕНТИНА: 1. Франк Армани , 14. Милтън Каско, 6. Херман Пасея, 17. Николас Отамменди , 3. Николас Талиафико , 7. Роберто Перейра ( 9. Серхио Агуеро), 20. Джовани Ло Селсо, 5. Леандро Паредес, 16. Родриго де Пол (19. Матиас Суарес), 10. Лионел Меси , 22.Лаутаро Мартинес ( 11. Анхел ди Мария)

ParaguayПАРАГВАЙ: 12. Роберто Фернандес, 2. Иван Пирис , 15. Густаво Гомес , 13. Хуниор Алонсо, 18. Сантиаго Дуарте, 10. Дерлис Гонзалес (3. Хуан Ескобар), 6. Ричард Санчес , 8. Родриго Рохас , 20. Матиас Рохас, 23. Мигел Алмирон (16.Селсо Ортис), 9. Федерико Сантандер ( 21. Оскар Ромеро)

Стадион:  "Естадио Минейрао" (Бело Оризонте)
Съдия: Уилтон Сампайо (Бразилия)