Станимир Стоилов дебютира с победа като селекционер на Казахстан, чийто национален тим по футбол спечели с 3:2 при визитата си на Унгария в контрола, играна на „Групама Арена” в Будапеща. Следващият проверка на Казахстан е срещу България в понеделник от 19:00 часа наше време в унгарското градче Фелксут.

Още в 6-ата минута Роман Муртазаев от Астана се разписа след пас на Баюржан Исламкхан от Кайрат. Четири минути след това друг бивш възпитаник на Мъри от клубния му тим Астана Бакиор Зайнутдинов удвои аванса на гостите.

Нападателят на Хофенхайм Адам Салай (21) намали разликата след асистенция на Ласло Клайнхайслер, който също игра под ръководството на Станимир Стоилов в Астана.

В 39-ата минута Йеркебулан Сейдакмет (39) върна преднината на Казахстан от два гола след подаване на Муртазаев.

След почивката „маджарите” отново върнаха едно попадение в 68-ата минута чрез Кристиан Немет. До края на мача обаче нито домакините, нито гостите успяха да се разпишат отново и резултатът остана непроменен.