Тимът на Манчестър Юнайтед продължи с победния си ход в контролните срещи преди старта на сезона. След като сломи съпротивата на Пърт и Интер, този път "червените дяволи" записаха успех над италианския Интер Милано с 1:0 в приятелски мач, игран в Сингапур. Единственият гол дойде от Мейсън Грийнууд, който се разписа в 76-ата минута.

Следващата контролна среща за "червените дяволи" е срещу Тотнъм Хотспър. За Интер пък следващото предизвикателство е срещу Ювентус.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Солскяер прави шест промени на фона на последния мач срещу Лийдс Юнайтед. Давид де Хеа, Алксел Туанзебе, Люк Шоу, Неманя Матич, Джеси Лингард и Антони Марсиал стартираха, като това бе първи мач за испанския вратар през това лято. За пореден път обаче Ромелу Лукаку не бе част от отбора, след като нападателят е свързван именно с преминаване в Интер.

Антонио Конте направи само една промяна сравнение с мача през уикенда срещу Лугано, след като Иван Перишич направи място на Далберт. Самуеле Лонго и Себастиано Еспозито стартираха в нападение, а формацията на Интер бе 3-5-2.

Последният път, когато двата отбора се срещнаха бе през 2014-а година, а Юнайтед спечели с 5:3 след дузпи при нулево равенство в редовното време пак в предсезонна контролна среща.

Манчестър Юнайтед бе близо до това да се разпише още в 16-ата минута, когато Люк Шоу намери място за стрелба извън наказателното поле. Английският краен бранител отправи силен удар в долния ъгъл на вратата, но топката профуча край гредата.

Десетина минути преди края на първата част Джеси Лингард намери с хубав пас  един от новите в отбора - Даниел Джеймс. Уелсецът стреля силно, но топката прелетя над напречната греда.

Три минути преди да завърши първото полувреме Стефан де Фрай засече центриране от корнер, но Виктор Линдельоф спря топката току пред вратата на Юнайтед. Последва контранападение, подето от Антони Марсиал, но ударът на французина бе уловен от Самир Ханданович.

В рамките на две минути Интер оцеля едва-едва. Първо Даниеле Д'Амброзио изчисти топката от голлинията, след като Джеси Лингард стреля след пас на Марсиал, а секунди по-късно английският тим нацели напречната греда, след като Неманя Матич стреля с глава след ъглов удар.

В 73-ата минута пък Чонг пропусна да отбележи, след като стреля отблизо, а в 76-ата минута Мейсън Грийнууд реализира гол. Юношата на Ман Юнайтед получи изчистена топка от фаул и финтира бранители на Интер, след което стреля силно към вратата на "нерадзурите", за да вкара и открие - 1:0.

В 80-тата минута нападателят Таит Чонг бе близо до това да удвои резултата, след като засече центриране на Грийнууд, а звездите от академията на "червените дяволи" загатнаха, че ще бъдат от помощ на Оле Гунар Солскяер през новия сезон. Три по-късно се откри голям шанс за Хуан Мата, който получи центриране отляво на Ашли Йънг. Испанецът стреля, ала топката прелетя встрани от италианската врата.