Шампионът на Франция Лион направи 0:0 като гост на Лориен в мач от втория кръг на Лига 1, докато новака Гренобъл победи Рен с 1:0 с гол на Насим Акрур (на снимката) през първото полувреме.
Седемкратните шампиони от Лион пропуснаха няколко удобни положения през първата част, но загубиха предимството си в 77-ата минута, когато организаторът на играта на тима – Жуниньо бе заменен.
Гренобъл взе преднина над Рен в 20-ата минута, когато с мощен шут от 30 метра Акрур прониза вратата на Дюкас, който само 10 минути по-рано спаси дузпа на Фегули. Христо Янев остана резерва за новака в Лига 1.
По-късно днес Марсилия приема Оксер в последен мач от втория кръг. Във временното класиране води Гренобъл с пълен актив от 6 точки. Следват Лион, Монако и Лориен с по 4./БЛИЦ